Her mevsim tercih edilen çizmeler en sıcak günlerde dahi şıklığından ödün vermiyor. Bayanlar için giyimde oldukça önem taşıyan diz üstü çizme modelleri doğru kullanıldığında harika görünüm ortaya çıkabilir. İster gelinliklerde ister kışın kaban altına ister yazın elbisenizle ya da mini etek ile giyebileceğiniz çizmeler farklı ve yenilenen modelleri ile vitrinlerdeki yerini alıyor.

Yazın giydiğiniz etnik desenli elbisenizin altına yarım çizme giyerek farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Ya da günlük yaşamınızda giyebileceğiniz havuç pantolon üzerine binici model çizme ile daha özgür bir stile sahip olabilirsiniz.

çizme

çizme

Gelinlikler için ise dantel desenli sivri uçlu çizmeler oldukça hoş bir görünüm katacak. Sadece bununla da kalmayıp özel günlerde giyebileceğiniz abiye altına çizmeler seçiminize açık olarak sizleri bekliyor.

Çizme Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak mutlaka rahat giyim olmasına dikkat etmelisiniz. Diz kıvrımlarının sıktığı bir çizme tercih ederseniz otururken ve kalkarken rahatsız olacağınız gibi mahcup duruma da düşebilirsiniz. Bileklerin sıkı diz kıvrımlarının rahat olduğu çizmeler her zaman en iyisidir.

diz üstü çizme

diz üstü çizme

Etek ile giyecekseniz oldukça özen göstermeniz gereken bir durumdur. Boyutunun çok uzun olması diz boyu çizmelerin tüm görünümünü yok eder. Çok kısa etek ile giyilmesi ise sıradan bir görünüm oluşturacağı için tercihinizde orta boyu bulmalısınız.

Aynı zamanda en çok tercih edilen model ise salaş uzun kazak altına giyilerek kullanımı ilk sırada yer alıyor.

5 Yorum

 1. Andaç söyledi:

  Facebook hesabınızın adresi nedir, oradan da takip etmek istiyorum.

 2. Feride söyledi:

  Çizme Modası metninizi her bir cümlesine dikkat ederek şaşkınlıkla okudum, çok dolu bilgiler var

 3. Ferda söyledi:

  ilkbaharda bu tasarımlar mezuniyet programında giyilir mi

 4. Ağça söyledi:

  Bu modelleri Diyarbakır civarında nereden bulabilirim?

 5. Feride söyledi:

  Antalya’da paylaştığınız ürünlerin satıldığı yer neresi, önümüzdeki pazartesi büyük bir alışverişe gitmeyi planlıyorum.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*