Saçlar özellikle de bayanlar için çok fazla önem taşımaktadır. Yüzünüzden sonra ikinci olarak göze çarpan nokta saçlardır diyebilirim. Bu yüzdendir ki bakımlar saçlarımız için de çok önemli olmaktadır. Saçlarının doğal rengini sevmeyen veya sürekli değişikliği sevenler için saç renkleri bir devrim olarak karşımıza çıkıyor.

Yalnız saçları boyamakla iş bitmiyor. Boyanın sık ve uzun süreli kullanılması da saçlara ayrıca zarar veriyor. Bu zararı kapatmak veya en aza indirmek için saçlara belirli aralıklarla bakım yapmak gerekiyor. Bu şekilde saçların yıpranma oranı bakımsız hale göre daha aza indiriliyor diyebilirim.

Saç Bakımı

Saç bakım kürleri nasıl hazırlanır?

Saçlar için önemli olan bakım kürlerinden birinin tarifini bu yazımızda sizlere sunacağız. Sizler de çok fazla ücret harcamadan kendi imkanlarınızla evinizde saçlarınıza bakım yapabileceksiniz.

Saç bakım kürlerinin en başında gelen kürlerden biri de yumurta bakımıdır. Yumurta bakımı saçları kökten uca beslerken saçlarınıza da ayrıca bir parlaklık katarak boyanızın da ömrünü uzatır.

Bir adet yumurtayı bir kase içine kırın. Üzerine yarım çay bardağı süt ekleyin. Dilerseniz kişisel tercihiniz olarak bal da katabilirsiniz. Bu kürü saçlarınıza dipten uca uygulayın. Sonrasında saçlarınızı streç filmle sarın ve saçlarınızın sıcak durması için bir baş havlusundan yardım alın. Bir saat sonrasında saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu bakımı ayda bir olarak saçlarınıza uygularsanız eğer saçlarınızın eskiye göre daha bakımlı göründüğünün farkına varacaksınız.

5 Yorum

 1. Abendam söyledi:

  Modacinim sitesinde en çok sevdiğim özellik her konu ile ilgili çok fazla örnek var. Tebrikler.

 2. Afra söyledi:

  Niğde’da sayfanızda yer verdiğiniz tasarımların satıldığı yer neresi, sonraki cuma büyük bir alışveriş çılgınlığı yapmayı planlıyorum.

 3. Ahlem söyledi:

  sayfanız akıllı telefon destekli mi

 4. Gönül söyledi:

  Bu ürünleri Adana civarında satan yer var mı

 5. Gülşen söyledi:

  Cilt Bakımı konusunda bir hayli fazla metin inceleme altına aldım ancak bu kadar emek vereni ilk defa görmüş oldum.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*