Özellikle oval yüze sahip hanımların çok sevdiği küt saç kesimleri kulakların hizasında bitiyorsa bob saç olarak biliniyordu. Modası bir türlü geçmeyen bu küt saçlar magazin dünyasının bir sürü yıldızında görülüyor. Şimdi bu küt saç kesimi aynı biçimde omuzlara kadar uzarsa lob saçlara dönmüş oluyor.

lob saç

lob saç

Yani kelimenin açıklaması yapılacak olursa long bob- uzun bob modası kısaca lob oluyor. Omuzlarınıza kadar gelen küt kesim saçlarınız varsa siz lob modasına uymuş oluyorsunuz. Böylelikle hemen hemen bütün yüz tiplerine uyan, kullanması kolay ve görünüşü güzel bir saç modeli yaratılmış oluyor.

Makyaj da Unutulmadı

Saç modasındaki bu yeniliklerle birlikte makyajda da artık pek trend olmayan uygulamalar var. Yani bazı şeyler makyaj ve saç modelleri konusunda “out” olmuş durumda. Örneğin saçın bir tarafını kazıtmak artık pek tutulmuyor.

 

Ya da vazgeçilemeyen bir model olan atkuyruğu saçlarınızı tepeden yapmayacaksınız. Enseden bağlamak çok daha doğal ve tercih ediliyor. Kocaman topuzların yerini de küçük topuzlar aldı. Makyajda ise istenmeyenlerin başında gözleri çok belirgin hale getiren panda makyaj türü geliyor.

Etiketler: ,

5 Yorum

 1. Gönül söyledi:

  Bob Saçtan Lob Saça şaheserinizi her bir cümlesini anlayarak sakince okudum, süper ötesi öneriler bunlar

 2. Ağça söyledi:

  Yazınızdaki kombinlerin genellikle orta yaşlarda ki bayanlar için uygun olduğunu düşünüyorum. Sizlerin düşüncesi nedir?

 3. Berinay söyledi:

  Bu tasarımlar harika kanımca

 4. Fikriye söyledi:

  Bu modeller mükemmel, nereden alabiliriz

 5. Çise söyledi:

  Bu tasarımlar harika sanki

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*