Özellikle yaz günlerinin sıcak ve bunaltıcı havaları için rahat kullanım arz eden çok sayıda ayakkabı çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlerin başında da bez ayakkabı modelleri yer alıyor. Hem içine çorap giyme zorunluluğu olmayan hem de sıcaktan terleyen ayağın nemini emen bu tasarımlar, gerçekten yaz günlerinin bunaltıcı havaları için en ideal kurtarıcılar.

bez ayakkabı

bez ayakkabı

Bez Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Tabii ki ürün kalitesine göre ayakta koku yapma riski değişkenlik gösterse de diğer kapalı ayakkabılarla kıyaslandığında en kullanışlı olanı, bez ayakkabıdır. Yalnız bu tasarımların tek olumsuz tarafı, toz ve kirden arındırma konusundaki bakım ihtiyacıdır. Hele ki çok açık renkli bir ayakkabınız varsa, bu durum sizi daha da sık temizlemeye yöneltecektir.

bez ayakkabılar

bez ayakkabılar

Eğer kumaş ayakkabınızdaki toz ya da lekelerden kurtulmak istiyorsanız, bir bez parçasına diş macunu sürün ve ayakkabınızdaki lekeleri bununla silip kurulayın.

yaz ayakkabıları

yaz ayakkabıları

Eğer fazla kirli olduğunu düşünüyorsanız da bu işlemi bulaşık deterjanı yardımıyla yapın. Tabii ki bulaşık deterjanını doğrudan bez ayakkabı üzerine sürmeyeceksiniz. Önceden suyla köpürterek, lekenin üzerinden geçerek bu temizliği yapmanız gerekir. Sonrasında da fazla sulu kalan yerleri kuru bir bezle kurulamalısınız.

5 Yorum

 1. Cangül söyledi:

  Bu kombinler müthiş, nerede satılıyor acaba

 2. Almila söyledi:

  Web sayfanızdaki söylediklerinizi düzenli olarak hafızama kazıyorum. Samimiyetle söylüyorum yazdığınız her detay özgüvenimi daha anlamlı hale getiriyor. Artık kendime daha fazla güveniyorum.

 3. Cansel söyledi:

  Yazın bu modeller düğünde giyilebilir mi

 4. Feraye söyledi:

  Ayakkabı konusunda bir hayli fazla akademik yazı okudum fakat böyle güzelini ilk defa gördüm.

 5. Benli söyledi:

  ilkbaharda bunlar düğünde abartı mı olur?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*