Bayan giyiminde ayakkabının önemi ve etkisi son dönemlerde çok daha etkin bir şekilde öne çıkıyor. Özellikle de bayan giyimin daha feminen ve daha kadınsı etkisini öne çıkartan ayakkabı modelleri olan topuklu ayakkabı modelleri günümüzde bayan giyim ve ayakkabı modasının vazgeçilemez parçalarından birisi olarak öne çıkıyor. Böylelikle de bayanların iş yaşantılarından özel günlerine kadar yaşamlarının her alanında topuklu ayakkabı modellerine yer veriliyor.

tozlu giyim topuklu ayakkabı

tozlu giyim topuklu ayakkabı

Topuklu Ayakkabıların Modaya Etkisi

Bayan ayakkabı modasında en etkin şekilde kendisine yer bulmakta olan topuklu ayakkabı modelleri içerisinde yüksek topluluklar çok daha fazla öne çıkıyor.

kot topuklu ayakkabılar

kot topuklu ayakkabılar

Daha feminen ve daha çekici bir etki yaratıyor olması nedeni ile de günümüzde bayanların kendi tarzlarına ve vücut yapılarına yönelik olarak uygun şekilde oluşturdukları kombinleri içerisinde en temel yapı taşlarından birisini oluşturuyor. Bu gibi etkileri nedeni ile de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. 

yüksek topuklu ayakkabı

yüksek topuklu ayakkabı

Topuklu Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Yüksek topuklular kullanım alanına yönelik olarak seçilmesi gerektiği de kesinlikle unutulmaması gereken son derece önemli detaylardan birisi olarak bayanların karşısına çıkıyor. Son dönemlerde bayanların şıklıklarının en önemli ve en popüler tamamlayıcılarından birisi olarak öne çıkan topuklu ayakkabılarda bu gibi noktalara çok daha fazla dikkat etmek gerekiyor.

topuklu gelin ayakkabısı

topuklu gelin ayakkabısı

Yüksek topuklu ayakkabı modellerinin kullanım alanlarında ayak sağlığı ve rahat bir ayakkabı kullanımı gibi son derece önemli noktalar bulunuyor. Bu noktalara dikkat edilerek yapılacak seçimler ile çok daha ideal ve çok daha uygun bir yüksek topuklular kullanımı sağlayacaktır.

topuklu ayakkabılar

topuklu ayakkabılar

5 Yorum

 1. Günay söyledi:

  Bazı sitelerde ürün deneme videoları var, modacinim olarak bu tür çalışmalara ne zaman başlayacaksınız acaba?

 2. Gülşen söyledi:

  Özellikle sitenizdeki Ayakkabı yazılarını takip ediyorum. Gülşen isimli yorumların çoğu bana ait, meraklı bir takipçinizim.

 3. Çisil söyledi:

  Paylaştığınız görseller çok güzel, nereden alabiliriz

 4. Berva söyledi:

  Yazınızdaki özellikle ikinci resim fantastik duruyor

 5. Afitap söyledi:

  Sitenizdeki kombin tasarımları harika, nerede satılıyor acaba

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*