Ruj kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir.  Hemen hemen her kadının çantasında bir el aynası ve bir ruj bulunur. Ama olur ya, bazen yanınızda bir el aynası olmayabilir. Yanınızda el aynası olmasa bile rujunuzu tazeleyebilirsiniz.

Size aşağıdaki maddelerde nasıl aynasız ruj sürebileceğinizi anlatıyoruz.

– İşin asıl püf noktası parmaklar. Bu sayede dudaklarınızı hissedip rujun dışarıya taşmasını engellemiş olacaksınız. Tazeleme yapacağınız zaman rujunuzu çıkarın ve yüzük parmağınızın ucunu rujun üzerine sürtün.

– Parmağınızı hafifçe alt dudağınıza dokundurun. Rengi, dudağın orta kısmından kenarlara doğru yayın. En yoğun pigmentin bulunduğu bölgeyi dudağınızın kalın kısmına yerleştirmeye çalışın.

– Şimdi dudaklarınızı birbirine bastırın. Böylece alt dudaktaki rengin üst dudaklara geçmesini sağlamış olacaksınız. Bunları yaparken mümkün olduğunca dikkatli olun, dışarı taşırmamak için gayret gösterin.

– Yüzük parmağınıza biraz ruj sürün ve üst dudağınızın iki geniş noktasına uygulayın.

– Şimdi ise küçük parmağınızla üst dudağınızın orta kısmına dokunun. Bu sayede dudaklarınızın etrafına taşmış fazlalıklar varsa bunları temizlemiş olacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*