Ayakkabı seçiminizi yaparken öncelikle uzun ömürlü kullanıma sahip olması ve ayak sağlığınızı tehlikeye atmamasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda güvenilir ayakkabı markaları tercih etmeniz yeterli olacaktır. Online alışveriş siteleri ve mağazalardan ürün satın alırken o firma hakkındaki kullanıcı yorumlarını takip etmelisiniz.

abiye ayakkabı modelleri

abiye ayakkabı modelleri

Kaliteli Ayakkabı Modelleri

ayakkabı tasarımları

ayakkabı tasarımları

Bu durumu göz önünde bulundurduktan sonra sıra sizin tarzınıza ve rahat edeceğiniz ayakkabıyı seçmenize kalıyor. Genel giyim tarzınız spor ya da klasik ise bu iki farklı stil için de farklı ayakkabılar seçmelisiniz. Örneğin bayanlar klasik tarzlarına uyumlu şekilde topuklu ayakkabı seçecekler ise ayakkabıyı denerken özellikle ayakta denemeli ve deneme esnasında kısa yürüyüşler yapmalıdır.

doğru ayakkabı seçimi

doğru ayakkabı seçimi

Ayakkabının kaliteli işçiliğe sahip olması ve kaliteli malzemelerden üretilmesi ise uzun ömürlü kullanımları için önemlidir. Hiçbir kişi ayakkabı için ayırmış olduğu bütçenin kısa sürede boşa çıkmasını istemediğinden dolayı ayakkabı markaları arasında her zaman en güvenilir olanları tercih etmektedir.

Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

kırmızı stiletto ayakkabı modelleri

kırmızı stiletto ayakkabı modelleri

Satın almış olduğunuz ayakkabıları kıyafetlerinize uyumlu şekilde kullanabilmek için ise genel olarak renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Kıyafetlerinizin genel tarzında kullandığınız renkler daha yoğun olarak kapalı tonlardan oluşuyor ise ayakkabı seçiminizde de kapalı tonları kullanmanız bir bütünlük sağlamanız için faydalı olacaktır.

topuklu ayakkabılar

topuklu ayakkabılar

Eğer alternatif bir tarz yaratmak istiyorsanız zıt renkleri de kullanabilirsiniz. Fakat bu tercihin dikkatleri tek bir noktaya toplayacağını ve bu sebeple sadece ayakkabınıza ya da sadece elbisenize doğru bir yoğunluk yaşatacağını unutmamalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*