Artık teknoloji moda sektörüne de yardımcı oluyor. Kıyafet alanında ilk olarak, askeri kıyafetler ve sporcu kıyafetler üzerine yapılan araştırmalar ile geliştirilen nano teknoloji, daha sonraları, nano teknoloji modası olarak kıyafetler üzerinde de uygulanmaya başlandı.Kıyafetler üzerinde başarı sağlandıktan sonra, ev tekstil ürünlerinde de başarılı bir şekilde geliştirildi.

nanoteknoloji

nanoteknoloji

Nano Teknoloji Ev Tekstil Ürünleri

Nano teknolojinin ev tekstil ürünlerinde uygulanmasının birçok faydası oldu. Daha sağlıklı ve daha güvenilir ürünler, tüketicinin hizmetine sunulmuş oldu.

Ev tekstil alanında, anti-bakteriyel döşemeler, yastıklar ve nevresim kılıfları, nano teknolojiye uyarlanan tekstil ürünleri arasındadır.

teknoloji ürünleri

teknoloji ürünleri

Ayrıca; kir, su ve yağ itici kumaşlar, polen ve toz tutmayan çarşaflar, vücut ısısına duyarlı giysiler gibi ürünlerde nano teknoloji ile üretilen ürünler arasında sayılabilir.

Özellikle ev ortamında ve günlük yaşamda bizleri rahatsız eden birçok sorun, nano teknoloji ile üretilen ev tekstil ürünleri sayesinde, sorun olmaktan çıkıyor.Yaz aylarında, birçok kişinin kâbusu olan sinek ve benzeri haşereler, nano teknoloji ile üretilen perdeler ve tüller sayesinde içeriye giremiyorlar.

5 Yorum

 1. Afra söyledi:

  Sitenizde yer verdiğiniz modelleri Kayseri civarında bulunabilir mi?

 2. Adile söyledi:

  Bu örnekler acayip etkileyici, nereden alınabilir

 3. Fahriye söyledi:

  Sitenizdeki yazıları düzenli olarak takip ediyorum. Samimi olmam gerekirse kaleme aldığınız her bilgi özgüvenimi daha da yükseltiyor. Kendime olan inancım artık daha fazla

 4. Berinay söyledi:

  Akıllı Ev Tekstilleri isimli yazıyı her bir cümlesine dikkat ederek merakla okudum, müthiş öneriler.

 5. Anar söyledi:

  lacivert çeşitler alakalı postlar okumak istiyoruz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*