İngilizce’de abajur anlamına gelen lampshade kelimesi şimdi bir moda akımına kaynaklık ediyor. Bu sözcükten türeyen lampshading sonuçta abajur benzeri giyim tarzını anlatıyor. Vücut siluetini ayaklı abajur gibi gösterdiği düşünülen lampshading modasına göre bol kazağınızın ya da sweatshirt’ünüzün altına bir şey giymeden, uzun çizmelerinizi ayağınıza geçirip sokağa çıkacaksınız. Yani abajur görünümün kilit noktası aslında çizmeler.

abajur

abajur

Stil İçin İpuçları

Bu arada uzun çizmelerin boyu kısa gösterdiği de unutulmasın.  Bu yüzden ortalama uzunluk her zaman daha iyi sonuç veriyor. Peki, soğuk havalarda kazağın altına bir şey giymemek nasıl olacak? Bunun cevabını transparan ve mat renkte çoraplar veriyor. Parlak ten rengi çoraplar artık demode bulunduğu için tercihler mat renkte çoraplardan yana.

abajur modeli

abajur modeli

Aynı stili havalar ısındığında tunikler ve spor ayakkabılarla da deneyebilirsiniz. Yani uzun süreli olacağa benzeyen bu abajur modası dikkatleri üzerine çekmeyi seven Hollywood yıldızlarınca sokaklara taşınmış bile. Özellikle Kim Kardasian gibi uçlarda giyinen yıldızları yollarda böyle görmek mümkün oluyormuş. Küçük portföy çantalarla bu stilin tamamlandığını da ekleyelim.

Etiketler: ,

Bir Yorum

  1. Abendam söyledi:

    Sitenizin tasarımı çok güzel, renklere bayıldım. Lütfen tasarımı hiç değiştirmeyin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*