2017 yılı yeni sezonun açılışı ile farklı tasarımlar ve geçmişin tazelenişine şahitlik ediyoruz. Bu yıl sokak modası genel modanın hâkimi olup rahatlığın ön planda olduğu muhteşem giyim parçaları ile daha salaş ama daha iddialı bir moda yaşanacak.

klasik sokak modası kombinleri

klasik sokak modası kombinleri

Sokak Modası Kıyafetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sokak modası bu yıl diğer yıllara nazaran çok daha farklı. Hem yeni sezonun yeni tasarım ürünleri tanıtılırken hem de geçmişin ayak izleri modaya tekrar taşındı. 70’li yılarlın modası olan midi etek ve elbiseler, püsküller, İspanyol paça pantolonlar, vatkalar, şifonlar ile bu yıl hem cıvıl cıvıl hem de rahat bir yıl olacak.

pembe sokak modası kombinleri

pembe sokak modası kombinleri

Sokak modasında geçmişin izlerini günümüz modasına uydurma konusunda yaşanacak olan hatalara karşı önlem alınması gerekiyor.

spor sokak modası

spor sokak modası

70’li yılların moda parçaları günümüze her ne kadar taşınsa da o yıllardaki giyim şeklinden farklı olarak giyilecek. Örneğin İspanyol paça pantolonlar 70’li yıllarda dolgu topuk ile giyilip dolgu topuk ayakkabılar gösterilirken bu yıl ayakkabıların gözükmesi hem İspanyol paça pantolonlar da hem de etek ve elbiselerde hoş karşılanmıyor.

çoraplı sokak modası kombinleri

çoraplı sokak modası kombinleri

Ayrıca takı, çanta, fular ve ayakkabı seçimlerinde fazla uyum yerine çağrışımlı renklerin kullanılması esas olan moda yankısıdır.

yeni sokak modası kombinleri

yeni sokak modası kombinleri

Ayrıca bu yıl desenlerin geçişlerinden de yararlanılıyor. Puanlı bir fular, leopar desenli bir ceket kombinasyonlarını uyum çerçevesinde yakalayabilirsiniz. Desen geçişli modelleme yapmayı sevenler için de bu yıl bambaşka olacak.

5 Yorum

 1. Ceyla söyledi:

  Sitenizin acaba instagram hesabı var mı?

 2. Anita söyledi:

  Tüm bildiklerimi unutturan bir site olmuş, sizi tebrik ediyorum. Harika yazılar.

 3. Feray söyledi:

  İnternet siteniz mobil uyumlu mu

 4. Almila söyledi:

  Yazınızdaki beşinci tasarımı teyzeme satın almak istiyorum. almalı mıyım arkadaşlar

 5. Gaye söyledi:

  Metindeki kıyafetlerin genellikle orta yaşlardaki erkekler için uygun olduğunu düşünüyorum. Bu konuda sizlerin düşüncesi nedir?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*