Her sezon farklı ve yaratıcı desenleriyle göze çarpan sokak modası bu sezonda da yepyeni  tarzlarla ortaya çıkacak. Monokrom ve kubik detayların ön planda olacağı bu sezonda sokak modası daha çok çizgilerle kendini belli edecek. Sokak modası 2017 sezonunda daha çok farklılıklarıyla ve yaratıcı tasarımlarıyla ön plana çıkıyor.

2017 sokak modası

2017 sokak modası

Zaman zaman 70’ler modasına doğru da bir yönelim olabilir. Bu sezon sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer alan tek parça uzun elbiseler doğallıktan yana seçim yapan bayanların tutkusu olacak. Özellikle deniz kıyısında tercih edilecek tropikal elbiseler bu sezon patlayan volkanlar, büyük palmiyeler, ağaçlar ve gizemli kuşlarla göze çarpıyor. 3D şekildeki desenler ve boncuklar elbiselerin detayları arasında yer alıyor.

ilkbahar yaz sokak modası

ilkbahar yaz sokak modası

Sezonun Sokak Modası Renkleri

sokak modası kombinleri

sokak modası kombinleri

Sokak modası 2017 sezonunda trend olan renklerden ilki marsala. Pantone renk enstitüsü tarafından belirlenen renk bu sezon abiyelerden tutunda çanta ve ayakkabılara kadar yansıyacak. Turkuaza çalan 2017 renklerinden bir diğeri de aqua mavisi. İlkbahar-yaz sokak modasında oldukça konuşulacak olan bu renk daha çok yazlık elbiselerde yoğunlaşıyor.

sonbahar sokak modası

sonbahar sokak modası

Milona moda haftasında ortaya çıkan ve tasarımcıların sıklıkla kullandığı greyfurt rengi mini eteklerden tutunda yağmurluk montlara kadar birçok parçada kullanılacak. 2017’in abiye ve gece elbiselerine yansıyacak olan marigold rengi bu sezonda kombinlerin ayrılmaz parçası olacak. Ayrıca pastel sarı, lila, pas rengi, elektrik mavisi ve şişe yeşili sezonun diğer moda renkleri arasında yer alıyor. Bu sezon sokak modasında desen açısından avant pop, kubik tasarımlar, gül, çiçek desenleri ve tropikal etkiler daha yoğun kullanılacak.

yeni sokak modası kombinleri

yeni sokak modası kombinleri

6 Yorum

 1. Çıgıl söyledi:

  Bayan Giyim yazılarınızı inceliyordum, 2017 Yaz Sezonunda Sokak Modası Nasıl olacak? konunuza denk geldim, dikkatimi çekti. Her yazıda böyle bol resim ekliyor musunuz?

 2. Berinay söyledi:

  Yeni sezona ait olan moda yazılarınız gerçekten şahane. Elinize sağlık.

 3. Gülçin söyledi:

  Ben yazıdaki bu tarz ürünlerden çok kez kullandım, seçim yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Ben blogger sitelerindeki önerilere bakıp öyle alıyorum. Modacinim teşekkürler.

 4. Çişem söyledi:

  Tasarımlar çok güzel, özellikle markalı ürünleri tercih ediyorum. Teşekkürler modacini.

 5. Ayşıl söyledi:

  Zara markasının yeni sezon ürünleri ile ilgili bir yazı yayınlamayı düşünüyor musunuz?

 6. Anar söyledi:

  Karabük’de bu tür ürünler satan bir yer var mı bildiğiniz?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*