Ilık ılık esintileri, yağmurları, anorakları, hırkaları, botları ve çizme çeşitleri ile bir sonbahar kış sezonu daha kapımızda. Bu yıl büyük markaların koleksiyonlarında yer alan rengarenk ve desen desen giysilerin yanı sıra nerde is her mevsim giyilebilecek özellikte bot ve çizme çeşitleri ile oldukça keyifli bir 2017 sonbahar kış sezonu bizi bekliyor. Özellikle bot ve çizmelerde, sivri burunlu ince topuklu feminen dokunuşların yanı sıran daha düz hatlarda maskülen tarzların hemen her çeşidi ile yer aldığı geniş bir yelpaze içinde keyifle kullanacağımız stiller yer almakta.

klasik çizme modelleri

klasik çizme modelleri

Sofistike dokunuşları ile giyildiği hemen her ayakta özel bir şıklık yaratan ince ve zarif çizgilerdeki bot ve çizme tasarımları, özellikle gece gezmeleri ve iş yaşamı içinde kullanıldığında görsel bir şölen yaratacak özelliklerde. Yine bu sezonun gözdesi vücudu tamamen saran jeanların altına giyilen klasik dokunuşlu bir bot ya da çizme ile sıradan ve günlük bir tarzı bir anda şık bir kombine dönüştürmek mümkün.

siyah kısa çizme modelleri

siyah kısa çizme modelleri

Çizme ve Botlarda Vahşi Hayvan Esintisi

süet çizme modelleri

süet çizme modelleri

Son bir iki sezonun gözdesi olarak hemen herkesin dolabında bulanan çorap ya da diğer formlardaki uzun çizme modelleri, özellikle bu sezon 60 lı yılların esintisi ile çokça göreceğimiz mini yünlü elbiseler ve şortların altında kullanıldığında tama olarak tarzı bütünlemekte. Yine 60’lı yılların ön plana çıkaracağı kısa mantoları tamamlamak üzere uzun çizmeler en iyi seçenek olacaktır. Sezonun bir diğer trendi olarak yünlü ve kürklü detayların yine ayakkabılar ile birlikte bot ve çizmelerde de kullanıldığına şahit olacağız. Bot ve çizmelerin astarlarında da kullanıldığında üst bölümünü kıvırarak ya da düz olarak çoklu kullanım seçeneği sunması ile hanımların çok daha tercih edeceği bot ve çizme türlerinden olacaktır.

yeni çizme tasarımları

yeni çizme tasarımları

Geçmişten günümüze özellikle günlük giyim tarzı içinde rahatlığı ve ayaklarda sağladığı konforu ile platform topuklu bot ve çizmeler yine bu sezonun gözde ayakkabı modelleri arasında olacak. Kürk ve diğer parlak aksesuarlarla birlikte bu yıl çizmelerde kullanılan püskül detayı ile birlikte şıkır şıkır bir kış bizi beklemekte. Geçmiş sezonlarda genellikle çizme ve botların en üst kısımlarında ya da yalnızca iç astarlarında gördüğümüz kürkler, artık çizme ve botların hemen her alanında bolca kullanılmakta.

kışlık çizme modelleri

kışlık çizme modelleri

Sezona parıltı katacak olan gümüş ve gold parıltılardan nasibini almış olan 2016-2017 bot ve çizmelerinde altın ve gümüş yansımalar da ön planda. Klasik olarak siyah, kahve ve camel tonları ile birlikte hemen her rengi barındıran sezonun çizme ve bot modellerinde desen olarak yılan ve krokodil desenlerin özellikle klasik dokulardaki çizmelerde kullanıldığına tanıklık edeceğiz. Yılan ve timsah derisi ile birlikte hayvan severlerin tüm tepkilerine rağmen leopar desenler içindeki bot ve çizme modelleri şık duruşları ile vahşi hayvan sevgisini artıracaktır.

5 Yorum

 1. Gaye söyledi:

  Bu tasarımlar muhteşem bana göre

 2. Arya söyledi:

  Benim hep ilgilendiğim tarzda moda konularına yer veriyorsunuz tebrik ederim.

 3. Alisa söyledi:

  Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı.

 4. Feraye söyledi:

  8 numaralı tarz hoş

 5. Hakan söyledi:

  Bunlar bir efsane, almak istesek nereden alırız

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*