Moda tasarımcıları 2017 yılı yeni sezonunda da farklı ve özgün tasarımlara imza attı. Bu farklı ve özgün olan tasarımların sergilendiği defile platformları sayesinde de tüm sezona hâkim olacak modeller ile tanışma fırsatı yakaladık.

2017 defile makyajları

2017 defile makyajları

2017 Yeni Sezon Tasarımlar

kış defilesi

kış defilesi

Yeni sezonda oldukça şımarık olan moda hayli çeşitli olan moda kıyafetleri ile hem rahatlığı hem de şıklığı taşıma olanağını bir arada sunuyor. Bu yıl birçok akımın yaşanması ile 70’li yılların esintileri de günümüz modasına akacak. Oldukça iddialı parçalarında eşlik ettiği tasarımlarda yeni trend olan tasarımlarda bir bir görücüye çıktı.

sonbahar kış defileleri

sonbahar kış defileleri

Ayakkabıdan çantaya ve takıya kadar tüm aksesuarların ayrıca önem kazandığı yeni sezonda hem kadın hem erkek modellerde hâkimiyet kuran renkler mavi ve yeşil ağırlıklı olup sıcak ve soft renklerde bu ambiyansa katıldı.

Defileler Neden Azaldı?

sonbahar kış defilesi koleksiyonu

sonbahar kış defilesi koleksiyonu

Geçmiş yıllarda oldukça fala yapılan defile organizasyonları son yıllarda sıklıkla yapılmıyor. Özellikle defilelerde kullanılan mankenlerinde önemli olduğunu bildiren moda tasarımcıları ayrıca defile yapmanın büyük bir külfet olduğunu da bildirdiler.

Tanınmış Türk mankenleri bu organizasyonlara dahil etmek ekstra bir bütçe olurken yabancı mankenler ile çalışmanın daha ekonomik olduğunun da altını çizen tasarımcılar bunun yanı sıra geçmiş yıllarda moda patlamalarının ve defile organizasyonlarının sıklıkla yapılabilmesinin kolay sponsor bulunmasına bağlıyorlar.

valentino defilesi

valentino defilesi

Günümüzde bu organizasyonlar için sponsor bulmak oldukça zorlaşırken tasarımcılar kendileri defilelerini organize ediyor.

5 Yorum

 1. Güniz söyledi:

  Sitenize telefondan girmekte zorlandım, mobil uyumlu değil mi acaba?

 2. Funda söyledi:

  Sitenizdeki yazıların çoğunu okudum, çok başarılısınız. Özellikle Bayan Giyim kategorisindeki yazılar favorim.

 3. Gülpembe söyledi:

  Makalenizdeki birinci kombin örneğini arkadaşıma satın almak istiyorum. mantıklı mıdır sizce

 4. Gökçe söyledi:

  4 numaralı tarz güzel

 5. Berinay söyledi:

  Bu modelleri Afyon civarında nereden bulabilirim?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*