Moda endüstrisine Türk toplumunun bir katkısı olarak dahil olmuş çizme, ilk olarak Türkler tarafından ayak ve baldır bölgesini dış etkenlerden korumak üzere üretilmiştir. Çizme ustalığında tüm dünya tarafından bilinen Türk çizmeleri, daha sonrasında önce Avrupa ve dünyaya yayılmıştı. Hem erkekler hem de hanımlar tarafından işlevsellikleri, rahatlıkları ve şıklıkları ile özellikle de soğuk havalarda en iyi ayakkabı seçeneği olarak tercih edilmekte olan çizme modelleri sıra dışı tasarımları ve iklime uygun materyalleri ile yaz aylarında dahi kullanılabilmekte.

2017 uzun çizme modelleri

2017 uzun çizme modelleri

Kapımızı çalmakta olan 2016 – 2017 sonbahar kış sezonunda dükkanların vitrinlerinde göreceğimiz dünyaca ünlü markaların bayan bot ve bayan çizme koleksiyonlarına sizin için göz gezdirdik ve en özel parçaları sizin için sıraladık. Öncelikle bu sezon hemen her markanın koleksiyonlarında vahşi hayvanlar ve 60’lı yıllar esintisini çokça göreceğimizi bilin. Farklı renk tonları ve model tasarımları ile yılan derisi, leopar derisi ve timsah derisi dokularda çizmeler ayaklarımızda şıklı sağlayacak. Bununla birlikte yine çizme tasarımlarında baskın biçimde kürk ve farklı hayvanlara ait tüy detayları bulunmakta.

bayan çizme tasarımları

bayan çizme tasarımları

Sanıldığı gibi çizmelerin uç kısımlarında kürkler ile birlikte çizme ve botların üst ve burun kısımlarında tüylere rastlamak mümkün. Yine bot ve çizmelerin hemen her alanından sarkan püsküllere bazen arka topuk kısmında bazen de üst kısımlarda bazen de çizmenin bilek kısmında göreceğiz. Kürkler, püsküller ve hayvansı detaylar ile birlikte sıcacık ve şıkır şıkır bir sonbahar kış sezonu yaşayacağız.

kısa çizme modelleri

kısa çizme modelleri

Sezonun Bayan Çizme Modelleri

Bu sezonun en önemli özelliklerinden biri olarak giysilerde de bolca kullanılmış olan gümüş altın rengi, bot ve çizmelerin belli bölgelerinde aksesuar olara kullanılabildiği gibi tamamen gold ve gümüş parıltılarda bot ve çizmeler koleksiyonlardaki ve mağazalardaki yerlerini almış durumda. Bu sezon bir diğer özel ve belirleyici unsuru da altmışlar olacak. Altmışlı yılların mini mini yün dokulu elbiseleri ve şortlar ve süper mini eteklerinin altında mükemmel bir uyum yaratmak üzere uzun boyutlu çorap tarzı çizmeler kullanılmakta.

western çizme modelleri

western çizme modelleri

Rengarenk elbiseler ve mini etekler ile şıklığın zirvesine ulaştıracak, düz tabanlı çizme, ince topuklu çizme, dolgu ve platform topuklu bayan çizme modelleri arasından tarzınıza en uygun olanı bir an önce belirleyerek dolabınıza dahi etmenizde yarar var.

yeni kışlık çizme modelleri

yeni kışlık çizme modelleri

Klasik olarak siyah, kahve ve camel tonları çok göreceğimiz çizme ve bot modellerinin yanı sıra hemen her renkte çizme ve bot bulabilmek mümkün olmakta. Bana göre 2016 – 2017 Sonbahar kış sezonun en gözde çizme ve bot renkleri arasında beyazdan kreme kadar beyaz tonları hakim olacak. Yakın zaman kadar kış mevsimi ile bağdaştırılmayan beyaz renk ve tonları bu kış öncelikli olarak daha şık olma iddiası ile ve fark yaratmak üzere hanımlar tarafından zevkle kullanılacaktır.

5 Yorum

 1. Çisil söyledi:

  sarı kombinler yazılar okumak istiyorum

 2. Ali söyledi:

  Sitenizde çok fazla sayıda resim var, bu kadar fazla emek veriyor olmanız çok güzel.

 3. Filiz söyledi:

  Metindeki modellerin genellikle klasik giyinmeyi sevenler için hoş olacağını düşünüyorum. Sizce?

 4. Açela söyledi:

  Web sayfanızdaki bilgileri düzenli olarak hafızama kazıyorum. Açık olmak gerekirse paylaştığınız her makale özgüven seviyemi daha da yükseltiyor. Artık kendime daha fazla güveniyorum.

 5. Güngör söyledi:

  Sayfanızdaki Özel Tasarım Kombinler muhteşem bence

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*